ECEAT QUALITY

Vzdělávání

Zastáváme názor, že bez kvalitních vzdělaných odborníků budeme pořád 20 let za nejlepšími. Sice statisticky hostů i přenocování přibývá, ale drtivá většina příjezdové turistiky se soustřeďuje na Prahu, případně další velká města. Na 13 krajů pak zbývá sotva 30% z celkového počtu zahraničních turistů. Stále důležitější sou i domácí, kteří jsou stále zcestovalejší a stále náročnější, cestují nové skupiny lidí. Vzdělávání realizujeme zejména ve spolupráci s Travelbakers. Možná se vám bude hodit i fejs, anebo tip na dobrou učebnici.Certifikace


PRVNÍ V ČESKU

V roce 1993 žádné standardy v ČR nebyly. Proto jsme si vytvořili vlastní a zpočátku jsme stanovovali například i velikost postelí a kubaturu pokoje. Tyto zkušenosti jsme později využili pro vytvoření prvního Standardu ubytování v soukromí pro Ministerstvo pro místní rozvoj (ten je v aktualizované podobě platný dodnes). ECEAT si pak ponechal hodnocení "udržitelnosti", "šetrnosti". Ubytovacím zařízením jsme kromě certifikátu propůjčovali i tuhle smaltovanou tabulku. 

CERTIFIKACI ECEAT V ČR ZAŘÍZLA EU

Někdy po roce 2000 se objevila "státní" "eko" značka, tzv. EU Label. Napojená na veřejné prostředky, podporovaná "z moci úřední". Tomu ECEAT jako privátní nevládní nezisková organizace nemohla konkurovat. Proto ECEAT v ČR svůj systém certifikace ubytování ukončil. A jak dopadla v Česku značka EU label? Dnes (únor 2017) ji mají v ČR cestovním ruchu 4 hotely a 1 školicí zařízení. Hotelů je v ČR celkem asi 9000.